Aanbieding!

Dualar kitabi

24.00 14.00

Duâlarım Kitabında Geçen Duâlar ve Zikirler

Categorie:

Beschrijving

ISBN : 9786059010740
Dil : Arapça – Türkçe
Sayfa Sayısı: 144
Kağıt Cinsi : Şamua
Ebat : 12 x 16 cm
“DUALARIM” Kitabında Geçen Dualar ve Zikirler, Cep Boy
Ahmet Mahmut Ünlü/Cübbeli Ahmet Hoca, Resail-i Ahmediyye 67

“Okuyucularımızın “Dualarım” kitabındaki zikirleri özel vakitlerinde okumaya çok meraklı olup her zaman kitabı yanlarında bulundurama-dıklarını ve birçok duâyı da ezbere bilmediklerini düşünerek bu küçük cep kitabında bu zikirleri vakitlerini belirterek toplamayı uygun gördük.

Bu kitapta bulunan zikirleri ve duâları okuyanlar “Dualarım ” kitabındaki hemen hemen bütün duaları okumuş olacaklardır.
Biz bu risâlemizde “Duâlarım” kitabında olduğu üzere önce “Güneş Doğmadan ve Batmadan Okunacaklar” babından başlayarak “Evden Namaza Çıkarken”, “Sabahın Sünnetinden ve Farzından Sonra Okunacaklar” şddinde devam ettik ve “Yatmadan Evvel ve Uyandıktan Sonra Okunacaklar” bahsine kadar tertibe riayet ettik.
Hayızlı ve lohusa olanların yine böylece cü-nüplerin okuması yasak olan âyet-i kerîmeleri her bahsin başında özellikle beyan ettik.
Ayrıca tekrarı gereken yerlerde rakam zikrettik, dolayısıyla peşisıra sayı gelmeyen yerlerin bir kere okunacağını anlatmayı hedefledik.
Bu kitaptaki virdlerden Arap kardeşlerimiz de istifade edebilsin için eseri sağdan sola tertip ettik.
Bir de kısa da olsa amele teşvik olsun diye kitabın sonunda yani sol taraftan önsözün peşine her bir zikrin başında yazılı olan numarasına göre önemli bazı faziletlerini zikrettik.
Rabbim cümlemizi gece ve gündüz saatlerinde bu zikirlerle amele muvaffak eylesin. Âmî

Beoordelingen

Er zijn nog geen beoordelingen.

Wees de eerste om “Dualar kitabi” te beoordelen

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *